Pages in topic:   < [1 2]
Arkadaşımız Alp Berker'i kaybettik
Thread poster: Özgür Salman
Zeki Güler
Zeki Güler  Identity Verified
Local time: 03:52
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Yolun açık olsun Sep 23, 2015

Olmadı... Yazamadım.

Satırlar bir bir silinip gitti klavyemden.

Huzur içinde yat...

Raffi Jamgocyan
Raffi Jamgocyan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 05:52
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Acı bir kayıp Sep 25, 2015

İstanbul'da düzenlediği son iki powwow'a da katılma ve kendisini tanıma şansını bulmuştum. Allah rahmet eylesin. Bize de son powwow'dan geriye bu resmi bırakmış.

http://cdn.proz.com/events/powwow_photos/005590_r55a6800e02637.jpg

Gülnur Seyhanoğlu
Gülnur Seyhanoğlu  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Alp Sep 25, 2015

Kendisiyle sadece iki Powwow 'da görüşebilmeme rağmen çok sevdiğim bir arkadaşımızdı, onu bu kadar erken kaybettiğimiz için çok üzgünüm, kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum.

Nizamettin Yigit
Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Local time: 04:52
Dutch to Turkish
+ ...
Proz tanışıklığı Sep 25, 2015

Alp Berker arkadaşımızı proz.com'a kayıt oldup bilgi paylaşımına başladığımızdan beri sanal olarak tanıyorum. Az değil 2004-2005 ten beri. Bir ara yoğun bilgi paylaşımı oluyordu. Hatta onun yönelndirmesiyle içinde eski kelimeler bulunan metinlerden bir iki iş yaptığım da oldu.

Nadiren bir kaç da özel e-mailleşmemiz oldu.

Bildiği ne ise, onu çekinmeden söyleyen, dimağı dlinde biri olarak gördüm, bu sanal alemde.

Ömür ne k
... See more
Alp Berker arkadaşımızı proz.com'a kayıt oldup bilgi paylaşımına başladığımızdan beri sanal olarak tanıyorum. Az değil 2004-2005 ten beri. Bir ara yoğun bilgi paylaşımı oluyordu. Hatta onun yönelndirmesiyle içinde eski kelimeler bulunan metinlerden bir iki iş yaptığım da oldu.

Nadiren bir kaç da özel e-mailleşmemiz oldu.

Bildiği ne ise, onu çekinmeden söyleyen, dimağı dlinde biri olarak gördüm, bu sanal alemde.

Ömür ne kadar uzun olsa da ölümle birlikte hep kısa gelir.

Tanışıklığımız sadece buradaydı. Keşke tanışmış, güzelliklerini daha fazla tanımış olsaydım derken iyi bir insandı. keşke tanımasaydım acızı daha az olurdu diyen arkadaşlara da hak veriyorum.

Kadir mevla kimine az, kimine çok ömür biçer.

İnsan bu kusuru daima olur. Varsa mevla bağışlasın, esirgesin. Ailesine ve dostlarına sabır, kendisine rahmet temenni ediyorum.

Bir defa daha kısacık hayatın güzellikler olmasa bir anlamı olmadığını tecrübe etmiş oluyoruz. Hayırla ve güzellikle yad edilmek iyi bir şey. Sağ kalanlar da buna gayret etmeli.

Nizam Yigit
Collapse

Nihan Pekmen
Nihan Pekmen  Identity Verified
Türkiye
Member (2012)
Turkish to English
+ ...
Huzur içinde yatsın Sep 26, 2015

Vedalar hep zor ama erken olanlar sanki daha bir zor.

Ailesine sabır diliyorum.

Karahan Sisman
Karahan Sisman  Identity Verified
Türkiye
Member (2010)
English to Turkish
Kendisiyle bizzat tanışmamış olsam da... Sep 28, 2015

...en azından mesleki açıdan benimle aynı sevinçleri, aynı üzüntüleri, aynı dertleri, aynı endişeleri paylaştığını düşündüğüm birinin vefat haberini almak gerçekten üzücü.

Huzur içinde yatsın.

erkehan
erkehan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Güleryüzlü kardeş.. Sep 28, 2015

Mekânın cennet olsun...Güleryüzün öte alemde de berdevam olsun..

Pages in topic:   < [1 2]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Arkadaşımız Alp Berker'i kaybettik

Translation news in Türkiye

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »