Türkçe ses tanıma yazılımı geliştirilmiş
Auteur du fil: Özgür Salman
Özgür Salman
Özgür Salman  Identity Verified
Turquie
Local time: 00:55
anglais vers turc
+ ...

Modérateur de ce forum
Nov 21, 2008

Merhaba,

İngilizce'ye tercüme yapan çevirmenlerin yurt dışında sıklıkla kullandığı ses tanıma yazılımlarının Türkçe'yle çalışan versiyonu daha önce yoktu.

Habere göre sonunda böyle bir yazılım geliştirmişler. Ecnebi çevirmenler işlerinin önemli bir bölümünde kullanıyorlar bu programları. Görünüşe göre hem konfor, hem de iş yükü açısından oldukça faydalanıyorlar da. Proz'un İngilizce forumlarında hep okurdum eskiden.
... See more
Merhaba,

İngilizce'ye tercüme yapan çevirmenlerin yurt dışında sıklıkla kullandığı ses tanıma yazılımlarının Türkçe'yle çalışan versiyonu daha önce yoktu.

Habere göre sonunda böyle bir yazılım geliştirmişler. Ecnebi çevirmenler işlerinin önemli bir bölümünde kullanıyorlar bu programları. Görünüşe göre hem konfor, hem de iş yükü açısından oldukça faydalanıyorlar da. Proz'un İngilizce forumlarında hep okurdum eskiden.

Ne dersiniz, Türkçe'de de başarıyla kullanabilir miyiz böyle bir yazılımı? Gerçi "geliştirildi" diyor ama piyasaya çıktı mı, ne zaman çıkacak bilmiyorum. Belki daha önceden çıkmıştır da gazetenin yeni haberi olmuştur, bilmiyorum.
Ama daha önce arayıp da Türkçe desteği olan bir yazılım bulamadığımı, daha doğrusu böyle bir yazılım olmadığını hatırlıyorum.

Hayırlısı bakalım...

http://www.stargazete.com/startek/konusun-yaziya-dokulsun-149463.htm
Collapse

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turquie
anglais vers turc
+ ...
Dikte programı Nov 21, 2008

Ayrıntılı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz: http://www.dikte.com.tr/index.html

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Turquie
Membre (2007)
anglais vers turc
+ ...
Deneyen? Nov 26, 2008

Bunu deneyen var mı buralarda hiç?
Kalitesi nasıl? İşe yararlığı falan uygun mu?

BÜLENT CEM ARK
BÜLENT CEM ARK  Identity Verified
Turquie
anglais vers turc
+ ...
referans isteği Jun 3, 2011

Herkese merhaba,

Konu ile ilgili araştırma yaparken bu başlığı buldum. Evet başlığın açılma tarihi eski olsada çeviri işindeki verimliliği artırabilecek bir programa benziyor.

Üretici firmadan bu programın Trados Studio üzerinde uygulandığına ilişkin bir ileti aldım. Ama bu programı çeviri camiasında aramızda kullanan kişilerin olup olmadığını merak ediyorum.

Dikte programını Trados Studio üzerinde kullanmakta ol
... See more
Herkese merhaba,

Konu ile ilgili araştırma yaparken bu başlığı buldum. Evet başlığın açılma tarihi eski olsada çeviri işindeki verimliliği artırabilecek bir programa benziyor.

Üretici firmadan bu programın Trados Studio üzerinde uygulandığına ilişkin bir ileti aldım. Ama bu programı çeviri camiasında aramızda kullanan kişilerin olup olmadığını merak ediyorum.

Dikte programını Trados Studio üzerinde kullanmakta olan meslektaşlarımızın programdan ne denli memnun olduklarına ilişkin görüşlerini almak isterim.

Saygılarımla,
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Türkçe ses tanıma yazılımı geliştirilmiş

Translation news in Turquie

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »