Часи буму повернулись в Силіконову долину. Офісні парки вздовж шосе 101 знову майорять емблемами обнадійливих стартапів. Орендна плата швидко зростає, як в періоди попиту на ошатні будинки для відпочинку в курортних містах типу Lake Tahoe, що є ознакою накопичення статків. Район Bay Area був батьківщиною напівпровідникової промисловості і комп'ютерних та інтернет-компаній, що піднялись на її хвилі. Місцеві майстри-чарівники створили багато дивовижних винаходів, які надають світу відчуття футуристичності, від телефонів з сенсорним екраном до миттєвого доступу до великих бібліотек та до пілотування безпілотником за тисячі миль. Відродження ділової активності з 2010 року свідчить про те, що прогрес тут триває.
Тому може здатися несподіваним, що дехто в Силіконовій долині вважає це місце застійним, де темпи інновацій сповільнюються упродовж десятиліть. Пітер Тіль, засновник PayPal та перший зовнішній інвестор в Facebook каже, що інновації в Америці перебувають в стані "ні живий, ні мертвий". Інженери в усіх областях поділяють подібне почуття розчарування. Також є невелика, але зростаюча група економістів, яка вважає, що економічні наслідки інновацій сьогодення виглядатимуть блідо у порівнянні з минулими.
Повсюди на підйомі ті інновації, що базуються на дешевій процесорній потужності. Комп'ютери починають розуміти живу мову. Геймери керують відеоіграми лише порухами частин тіла- технологія, яка незабаром може знайти застосування в більшій частині ділового світу. Тривимірний друк здатний виробляти все більш складні об'єкти і незабаром може перейти до створення тканин людини та інших органічних матеріалів.
Інноваційний песиміст відмахнувся б від всього цього як від "джем завтра" - нездійсненної обіцянки, запропонованої Алісі Білою королевою. Але теза про те, що технологічне зростання має або тривати невпинно, або неухильно спадати, а не згасати і підніматись суперечить історії. Чад Сайверсон з Чиказького університету зазначає, що зростання продуктивності в епоху електрифікації не було рівномірним. В період важливих електричних інновацій в кінці 19-го і початку 20-го століть зростання було повільним; потім воно стрімко пришвидшилось.