Бум знову повернувся в Силіконову долину. Офісні парки вздовж шосе 101 знову прикрашені емблемою обнадійливих стартапів. Орендні ставки зростають, як і попит на модні будинки для відпочинку в курортних містах, таких як озеро Тахо, ознака накопичення багатства. Район затоки був місцем народження напівпровідникової промисловості і комп'ютерних та інтернет-компаній, які виросли на її шляху. Його чарівники надали безліч чудес, які змушують світ відчувати себе футуристично, від телефонів з сенсорним екраном до миттєвого пошуку великих бібліотек і можливості управляти безпілотником за тисячі кілометрів. Пожвавлення ділової активності з 2010 року говорить про те, що прогрес триває.
Тому може здивувати, що деякі люди в Силіконовій долині вважають, що це місце застійне, а рівень інновацій знижується протягом десятиліть. Пітер Тіль, засновник PayPal і перший сторонній інвестор в Facebook, говорить, що інновації в Америці «десь між хворими і мертвими». Інженери в усіх областях відчувають схожі почуття розчарування. І невелика, але зростаюча група економістів вважає, що економічні наслідки сьогоднішніх інновацій можуть блистати в порівнянні з минулими.
[...]
Повсюдно набирають обертів інновації, засновані на дешевої обчислювальної потужності. Комп'ютери починають розуміти природну мову. Люди керують відеоіграми за допомогою одних тільки рухів тіла - технології, яка може незабаром знайти застосування в більшій частині ділового світу. Тривимірний друк здатен створювати все більш складний набір об'єктів і може незабаром перейти до тканин людини та іншим органічним матеріалам.
Інноваційний песиміст міг би відхилити це як «майбутня маячня». Але ідея про те, що технологічний зріст повинен або тривати, або неухильно знижуватися, а не слабшати і текти, суперечить історії. Чед Сіверсон із Чиказького університету зазначає, що зростання продуктивності в епоху електрифікації був грудкуватим. Зростання було повільним в період важливих електричних інновацій в кінці 19 і початку 20 століть; але потім він значно зріс.