Часи розквіту повернулись у Кремнієву долину. Офісні парки вздовж Автостради 101 знову прикрашені корпоративною символікою стартапів, що подають великі надії. Вартість оренди злітає до небес разом із запитом на розкішні заміські будинки у таких курортних містах як Лейк Тако, як ознака накопичених незліченних багатств. Територія затоки Сан-Франциско була місцем народження індустрії напівпровідників, а також комп'ютерних та інтернет-компаній, що зросли за її варти. Її чарівники створили багато з тих див, що роблять світ більш футуристичним, від телефонів із сенсорними екранами і можливості одночасного пошуку серед фондів найкращих світових бібліотек, до можливості керувати дроном на відстані тисяч миль. Відновлення її бізнес-діяльності з 2010 року дає зробити припущення, що прогрес набирає обертів.
На диво дехто вважає, що Кремнієва долина перебуває в занепаді, а масштаби інновацій кульгають десятиліттями. Пітер Тіль, засновник PayPal, та перший зовнішній інвестор Facebook, каже, що інновації у Америці знаходяться "десь між безвихіддю та смертю". Інженери у всіх можливих сферах відчувають схоже розчарування. І мала, проте зростаюча група економістів заявляє, що економічний вплив інновацій сьогодні тьмяніє порівняно з минулим.
[ … ]
Усюди з'являються інновації, що живляться дешевою робочою силою. Комп'ютери починають розуміти розмовну мову. Люди контролюють відеоігри одними лише рухами - технологія, що найближчим часом знайде застосування у більшій частині бізнесового світу. Тривимірний друк дає можливість створювати все більше і більше різноманітних об'єктів, і найближчим часом перейде до тканин організму людини та інших органічних матерій.
Песиміст від інновацій може відкинути всі ці аргументи як "обіцянки-цяцянки". Але ідея того, що розвиток, заснований на технологіях, повинен постійно зростати сталими повільними темпами, замість того, щоб підійматись ривками, суперечить історії. Чад Сайверсон з університету Чикаго вказує, що зростання продуктивності в часи електрифікації мало свої вади. Ріст був доволі повільним у часи важливих інновацій в сфері електрики наприкінці ХІХ та на початку ХХ століть, і лише потім він різко пішов угору.