Topluluk Etkinlikleri
Téma indítója: saracoglu
saracoglu
saracoglu
Local time: 04:12
Dec 30, 2010

Merhabalar.. Sakarya Üniversitesi öğrencisiyim.. Bölümümüzde kurmuş olduğumuz Topluluğumuz bünyesinde etkinlikler planlıyoruz.. Yeni bir topluluk olduğumuz için diğer üniversite çeviri topluluklarıyla koordineli çalışmalar yapmak isteriz.. Piyasada Çevirmenlik mesleğini icra eden, akademisyenlerden yada bu konuda fikir sunabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum

Faruk Atabeyli
Faruk Atabeyli  Identity Verified
Törökország
angol - török
+ ...
Biraz açabilir misiniz? Dec 31, 2010

Yapmak istediğiniz etkinlikler, bunlarla varmak istediğiniz sonuçlar ve hangi konularda destek istediğiniz gibi amaçlarınızı biraz daha açabilirseniz, aktaracak görüşü olanlar çıkar sanırım.

Şöyle bir oluşum var, topluluğunuza bazı konularda yakın olabilirler.

http://ceviribilim.com/?p=3804

Kolay gelsin

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Törökország
Tag (2007 óta)
német - török
+ ...
Bence de biraz açabilirseniz iyi olacaktır. Jan 1, 2011

Tercüman meslektaşlarımın yardımcı olabilmesi için biraz daha ayrıntılı bilgi lütfen.

Kolay gelsin

[Edited at 2011-01-01 09:12 GMT]

saracoglu
saracoglu
TÉMAINDÍTÓ
Açıklama Jan 1, 2011

Okulda verilen eğitim hep teorik bilgiyle kalıyor. Ben son sınıf öğrencisi olmama rağmen bizler bile hala piyasa konusunda yeterince bilgiye sahip değiliz. Tercüme bürosu olan hocamızla bu konuyla ilgili bir panel gerçekleştirdik ve çok yararlı oldu. Bunun devamı niteliğinde bölümde yeni arkadaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla çeşitli konularda söyleşi panel vs. yapmayı düşünüyoruz..
Teşekkür ederim şimdiden

Adnan Özdemir
Törökország
Tag (2007 óta)
német - török
+ ...
Genç meslektaşa öğütler (Serbest salınımlı) Jan 1, 2011

Merhabalar Sayın Saracoğlu

Başlıkta belirtilen bölümde, bu forumda oldukça doyurucu bilgiler var sanıyorum. Yüzme en güzel şekilde denize atlayarak öğrenilir ya Piyasaya girince pişersiniz diye düşünüyorum şahsen. Tüm eğitim kurumlarında doğası gereği eğitim teorik, piyasaya girince de pratiktir. Girince öğrenirsiniz daha ayrıntılı. Türkçe foruma 3-4 ay, İngilizce veya başka dillerdek
... See more

Başlıkta belirtilen bölümde, bu forumda oldukça doyurucu bilgiler var sanıyorum. Yüzme en güzel şekilde denize atlayarak öğrenilir ya Piyasaya girince pişersiniz diye düşünüyorum şahsen. Tüm eğitim kurumlarında doğası gereği eğitim teorik, piyasaya girince de pratiktir. Girince öğrenirsiniz daha ayrıntılı. Türkçe foruma 3-4 ay, İngilizce veya başka dillerdeki foruma da yaklaşık 5-6 ay akşamları 5-6 saat ayırırsanız. 10 yıllık tecrübeli bir tercüman/çevirmen gibi olmuş olabileceksinizdir sanırım

Saygılar

saracoglu wrote:

Okulda verilen eğitim hep teorik bilgiyle kalıyor. Ben son sınıf öğrencisi olmama rağmen bizler bile hala piyasa konusunda yeterince bilgiye sahip değiliz. Tercüme bürosu olan hocamızla bu konuyla ilgili bir panel gerçekleştirdik ve çok yararlı oldu. Bunun devamı niteliğinde bölümde yeni arkadaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla çeşitli konularda söyleşi panel vs. yapmayı düşünüyoruz..
Teşekkür ederim şimdiden

[Edited at 2011-01-01 19:51 GMT]
Collapse

Şadan Öz
Şadan Öz  Identity Verified
Törökország
angol - török
Tanıtım Jan 2, 2011

saracoglu arkadaşım, hoş geldin.
(Mesajımda biraz değişiklik yapıyorum; sabah uzun yazmıştım. Kısalttım.)
Sizin grubu biraz daha tanıtırsan daha iyi olur. Amaçlarınızı, isteklerinizi daha ayrıntılı bilelim. Anlatırken hem bizi, hem kendinizi daha iyi tanımış olursun hem.

Sevgiler

[Değişiklik saati 2011-01-02 09:13 GMT]

silifke63 (X)
silifke63 (X)
török - angol
+ ...
Okulda verilen eğitim hep teorik bilgiyle kalıyor. Jan 2, 2011

Okulda verilen eğitim hep teorik bilgiye kalmıyor! Sadece kanıksanmış sorunlar nesilden nesle aktarılıyor. Tembellik, en bilimsel sorundur. Deniz kirlenir, doğası gereği. Bence küvetten çıkmamak lazım. En engin deniz, insanın kendisidir. Internet'te gazete okumaktan vazgeçip basılı gazete almakla başla, hatta notebook'un varsa sat, güzel bir kalem al, kes yapıştırdan önce sil yeniden yaz, format atma yırt yeni kağıda yaz... See more
Okulda verilen eğitim hep teorik bilgiye kalmıyor! Sadece kanıksanmış sorunlar nesilden nesle aktarılıyor. Tembellik, en bilimsel sorundur. Deniz kirlenir, doğası gereği. Bence küvetten çıkmamak lazım. En engin deniz, insanın kendisidir. Internet'te gazete okumaktan vazgeçip basılı gazete almakla başla, hatta notebook'un varsa sat, güzel bir kalem al, kes yapıştırdan önce sil yeniden yaz, format atma yırt yeni kağıda yaz
Küvet yetmez ise kendi yüzme havuzunu oluşturursun.

Adnan Özdemir wrote:

Başlıkta belirtilen bölümde, bu forumda oldukça doyurucu bilgiler var sanıyorum. Yüzme en güzel şekilde denize atlayarak öğrenilir ya Piyasaya girince pişersiniz diye düşünüyorum şahsen. Tüm eğitim kurumlarında doğası gereği eğitim teorik, piyasaya girince de pratiktir. Girince öğrenirsiniz daha ayrıntılı. Türkçe foruma 3-4 ay, İngilizce veya başka dillerdeki foruma da yaklaşık 5-6 ay akşamları 5-6 saat ayırırsanız. 10 yıllık tecrübeli bir tercüman/çevirmen gibi olmuş olabileceksinizdir sanırım

Saygılar

saracoglu wrote:

Teşekkür ederim şimdiden

[Edited at 2011-01-01 19:51 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Törökország
Tag (2007 óta)
német - török
+ ...
Sayın Saracoğlu adına teşekkür ediyorum... Jan 3, 2011

Zahmet edip de soruları yanıtlayan tüm tercüman/çevirmen/yazar meslektaşlarıma, Sn. Saracoğlu adına teşekkürlerimi bildirir, saygı ve selamlarımı sunarım.

Teşekkür eden
Ado
================================================================
YARDIMCI olması açısından şu linklere bakabilirsiniz...

ÖZELLİKLE 2008 yılı dolandırıcıları çok güzel açıklanır bu grupta. Çok güze
... See more
Zahmet edip de soruları yanıtlayan tüm tercüman/çevirmen/yazar meslektaşlarıma, Sn. Saracoğlu adına teşekkürlerimi bildirir, saygı ve selamlarımı sunarım.

Teşekkür eden
Ado
================================================================
YARDIMCI olması açısından şu linklere bakabilirsiniz...

ÖZELLİKLE 2008 yılı dolandırıcıları çok güzel açıklanır bu grupta. Çok güzel bir çevirmen dayanışma grubu: http://finance.groups.yahoo.com/group/cevirmendayanismasi/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir diğer Çevirmen dayanışma grubu da burası tavsiye edilir: http://finance.groups.yahoo.com/group/cevirmendayanismasi/

ŞU LİNK ÇOK ÖNEMLİ bilgilerinize: http://finance.groups.yahoo.com/group/cevirmendayanismasi/message/328

İlgili Devlet Kurumumuzca gerekenler yapılmıştır, yapılmaktadır ve yapılmaya da devam edecektir. Bize düşen görev yardımcı olmaktır.

Teşekkür ve Saygılarımla

[Edited at 2011-01-03 15:40 GMT]
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Topluluk Etkinlikleri

Translation news in Törökország

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »