Часи буму знову в Силіконовій долині. Офісні парки вздовж Шоссе 101 знову прикрашають знаками сподіваючих стартапів. Оренда зростає, як і попит на химерні будинки відпочинку в курортних містах, як озеро Тахо, що є ознакою накопичення статків. Район Бей був батьківщиною напівпровідникової індустрії та комп'ютерних та інтернет-компаній, які виросли на її шляху. Його майстри надали багато дивовижних ситуацій, завдяки яким світ відчуває себе футуристичним, від телефонів із сенсорним екраном до миттєвого пошуку великих бібліотек, до потужності пілотування дрона за тисячі миль. Пожвавлення його ділової активності з 2010 року свідчить про прогрес.
Тож може стати несподіванкою те, що деякі в Силіконовій долині вважають, що місце тут застійне, і темпи інновацій слабшають десятиліттями. Пітер Тіль, засновник PayPal та перший зовнішній інвестор у Facebook, каже, що інновації в Америці "десь між страшними і мертвими". Інженери у всіляких сферах поділяють подібні відчуття розчарування. І невелика, але зростаюча група економістів вважає, що економічний вплив інновацій сьогодні може збліднути в порівнянні з минулим.
[…]
Позаду, інновації, що спонукаються дешевою технологічною потужністю, починають діяти. Комп’ютери починають розуміти природну мову. Люди контролюють відеоігри лише за допомогою руху тіла - технології, яка незабаром може знайти застосування у більшості ділового світу. Тривимірний друк здатний витісняти все більш складний масив предметів і незабаром може перейти на тканини людини та інші органічні матеріали.
Песиміст з питань інновацій може відкинути це як "завтра завтра". Але думка про те, що зростання технологій повинно або продовжуватись невпинно, або постійно зменшуватися, а не знижуватися та скорочуватися, суперечить історії. Чад Сіверсон з Чиказького університету зазначає, що зростання продуктивності в епоху електрифікації був кусковим. У період важливих електричних інновацій наприкінці 19 - початку 20 століття зростання було повільним; потім воно сплеснуло.