Кремнієва долина знову переживає часи розквіту. Офісні парки вздовж 101-го шосе, як і колись, прикрашені символікою багатообіцяючих стартапів. Орендна плата зростає одночасно з попитом на вишукані відпочинкові будинки в таких курортних місцях, як озеро Тахо. І це свідчить про накопичення статків. Район Затоки Сан-Франциско був батьківщиною напівпровідникової індустрії, комп'ютерних та інтернет компаній, які виросли тут в період підйому. Завдяки дивовижним винаходам комп’ютерних геніїв, наш світ набув футуристичного вигляду: від телефонів із сенсорним екраном до можливості миттєвого пошуку в найбільших бібліотеках світу та дистанційного керування дроном з відстані в тисячі миль. Пожвавлення ділової активності, що спостерігається тут з 2010 року, свідчить про наявність значного прогресу.
Тому трохи дивним здається те, що дехто в Кремнієвій долині вбачає тут ознаки застою та сповільнення темпів розвитку інновацій впродовж останніх десятиліть. Пітер Тіль, засновник PayPal та перший зовнішній інвестор Facebook, каже, що ситуація з інноваціями в Америці знаходиться "десь між складною та безнадійною". Інженери у різних сферах відчувають подібне розчарування. І невелика, але зростаюча, група економістів вважає, що економічний вплив інновацій сьогодні виглядає блідим у порівнянні з минулим.
[ ... ]
В усіх напрямках впроваджують інновації, що базуються на дешевих технологічних потужностях. Комп’ютери починають розуміти людську мову. Люди здатні керувати відеоіграми лише за допомогою рухів тіла. Ці технології незабаром зможуть знайти застосування в усіх галузях бізнесу. Тривимірний друк дає можливість створювати щоразу складніші об’єкти і незабаром зможе перейти до тканин людського організму та інших органічних матеріалів.
Песиміст з питань інновацій може вважати це обіцянками нездійсненного. Але думка, що технології повинні лише або невпинно прогресувати, або стабільно занепадати, а не розвиватись поступово-коливально, суперечить історії. Чад Сіверсон з Чиказького університету зазначає, що зростання продуктивності в епоху електрифікації відбувалося скачкоподібно. Зростання було повільним в період впровадження важливих електричних інновацій наприкінці 19 - початку 20 століття, і лише згодом зазнало значного сплеску.