Apache OpenOffice nedir?
Thread poster: ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Local time: 11:43
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Aug 22, 2016

Benim bildigim kadariyla Microsoft Office (Word, Excel, vs) bir kez satin alindi mi bilgisayarinizda sonsuza dek kalirdi. Benim halen kullandigim bilgisayarda bu böyledir. Ancak, artik Microsoft bu uygulamayi degistirmis. Microsoft Office artik bir senelik abonelik olarak satiliyor. Yani her sene belirli bir ücret karsiliginda Microsoft Office programinizi yenilemeniz gerekiyor. Dogal olarak bu da ciddi bir masraf olusturuyor.

Internet'te biraz arastirdim. Apache OpenOffice
... See more
Benim bildigim kadariyla Microsoft Office (Word, Excel, vs) bir kez satin alindi mi bilgisayarinizda sonsuza dek kalirdi. Benim halen kullandigim bilgisayarda bu böyledir. Ancak, artik Microsoft bu uygulamayi degistirmis. Microsoft Office artik bir senelik abonelik olarak satiliyor. Yani her sene belirli bir ücret karsiliginda Microsoft Office programinizi yenilemeniz gerekiyor. Dogal olarak bu da ciddi bir masraf olusturuyor.

Internet'te biraz arastirdim. Apache OpenOffice adi verilen bir program karsima çikti. Bu Apache OpenOffice tamamen ücretsiz olarak ayni isleri yapiyormus (word processor, spreadsheet, vs). Ancak, önemli bir soruya yanit bulamadim. Acaba Apache OpenOffice bilgisayarda daha önceden mevcut olan Microsoft Word ve Excel dosyalarini problemsiz "edit" edebilir mi? Bu Apache ile deneyimi olanlar var midir?
Collapse

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
OpenOffice Aug 22, 2016

ATIL KAYHAN wrote:

Internet'te biraz arastirdim. Apache OpenOffice adi verilen bir program karsima çikti. Bu Apache OpenOffice tamamen ücretsiz olarak ayni isleri yapiyormus (word processor, spreadsheet, vs). Ancak, önemli bir soruya yanit bulamadim. Acaba Apache OpenOffice bilgisayarda daha önceden mevcut olan Microsoft Word ve Excel dosyalarini problemsiz "edit" edebilir mi? Bu Apache ile deneyimi olanlar var midir?

Microsoft'un tek seferlik satın alma seçenekleri de var.
Ben geçen seneye kadar abonelik kullanıyordum, geçen sene tek seferlik aldım (360 TL civarıydı sanırım)

OpenOffice'e gelince
Normal düz metinlerce ve excel dosyalarında sorun olmaz, birebir aynıdır MS Office ile.
Ancak powerpoint veya zengin metin içerikli dosyalarda formatlar değişebilir.
Bu da sorun yol açabilir.

WPS Office uyum oranı neredeyse birebir aynı MS Office ile.
WPS Office öneririm. O da ücretsiz.

Saygılar,

M. Ali

Nahit Karataşlı
Nahit Karataşlı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 11:43
English to Turkish
+ ...
Apache openoffice vs libreoffice Aug 22, 2016

Merhaba Atıl Bey,

Sanırım aşağıdaki bağlantı soruyu yanıtlıyor.

Selamlar,

http://www.howtogeek.com/187663/openoffice-vs.-libreoffice-whats-the-difference-and-which-should-you-use/

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Apache OpenOffice nedir?

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »