Son zamanlarda iş oranında düşüş yaşayanlar var mı?
Thread poster: Aziz Kural
Aziz Kural
Aziz Kural  Identity Verified
Türkiye
Local time: 08:02
Member
English to Turkish
+ ...
Apr 29, 2015

Merhaba,
Son zamanlarda iş oranlarında düşüş yaşayanlar var mı? Varsa yorum yapabilirler mi?
Selam,
Aziz

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Selamlar Aziz Bey Apr 29, 2015

Son on yıllık tecrübeme binaen, seçimlere bir ay kala firmalar genelde çekingen davranırlar ve işler düşer. Sonrasında ise korkunç bir patlama olur. Bu dönemi bol oksijenli yerlerde dinlenerek sonradan gelecek döneme hazırlanmakla geçirin derim. Saygılar.

[Edited at 2015-04-29 05:11 GMT]

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Endeks Apr 29, 2015

Hepimizin iyi bildigi gibi "freelance" islerde gelen proje miktari aynen bir borsa endeksi gibi dalgalanmalar gösterir. Hiçbir zaman sabit olmaz. Üstelik bazilarimizin düsüs yasadigi bir dönemde bazilarimiz yükselme yasayabilir. Bu dogaldir. Mesela ben olagandan bir degisiklik algilamadim. Aslinda önemli olan dalgalanmalar degil, bu egrinin ortalamasinin gidisatidir. Yine borsa endeksi örnegindeki gibi. Eger bir düsüs yasiyorsaniz bence bu geçicidir.

Simdi belki b
... See more
Hepimizin iyi bildigi gibi "freelance" islerde gelen proje miktari aynen bir borsa endeksi gibi dalgalanmalar gösterir. Hiçbir zaman sabit olmaz. Üstelik bazilarimizin düsüs yasadigi bir dönemde bazilarimiz yükselme yasayabilir. Bu dogaldir. Mesela ben olagandan bir degisiklik algilamadim. Aslinda önemli olan dalgalanmalar degil, bu egrinin ortalamasinin gidisatidir. Yine borsa endeksi örnegindeki gibi. Eger bir düsüs yasiyorsaniz bence bu geçicidir.

Simdi belki bazilariniz sunu diyebilir: Atil, bize bilmedigimiz bir seylerden bahset.
Collapse

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Paskalya durgunluğu... Apr 29, 2015

Bu yıl "Paskalya tatili" durgunluğunu nisan ayının ilk 15 gününde hissettim.

Bana, 'en dengesiz 3 işkolunu' say deseler:

Birincilik madalyasını çevirmenliğe verirdim. Edindiğim izlenim bu yönde.

Devresel dalgalanmalar çok keskin bu işte. Herkesi etkilemez. Benim gibi gariban çevirmenleri etkiler anca)

[Edited at 2015-04-29 11:12 GMT]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Son zamanlarda iş oranında düşüş yaşayanlar var mı?

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »