neplačilo
Thread poster: Karletto
Karletto
Karletto
English to Slovenian
+ ...
Nov 5, 2009

v soboto je potekel rok plačila( Danes sem ugotovil, da klient vseeno uporablja moje delo/ besedilo.

Svašta! Kaj storiti??



[Edited at 2009-11-05 13:38 GMT]


 
Marcel Milic
Marcel Milic  Identity Verified
Slovenia
Local time: 16:52
English to Slovenian
+ ...
e-izvršba Nov 5, 2009

Če je naročnik iz SLO, potem ni težav.
E-izvršba, pa boš denar hitro dobil.
Najprej mu pošlji opomin pred tožbo, v njem mu seveda obračunaj tudi obresti, in daj rok za plačilo.
Po tem roku pa sproži postopek izvršbe.
Če ni iz SLO - potem si pa v isti gabuli kot jaz. Če boš kaj naštudiral, pa še meni povej, pls.

[urejeno ob 2009-11-05 14:52 GMT]


 
dkalinic
dkalinic
Local time: 16:52
Croatian to German
+ ...
In memoriam
Bang + Regnarsen Nov 5, 2009

Marcel Milic wrote:

Če je naročnik iz SLO, potem ni težav.
E-izvršba, pa boš denar hitro dobil.
Najprej mu pošlji opomin pred tožbo, v njem mu seveda obračunaj tudi obresti, in daj rok za plačilo.
Po tem roku pa sproži postopek izvršbe.
Če ni iz SLO - potem si pa v isti gabuli kot jaz. Če boš kaj naštudiral, pa še meni povej, pls.

[urejeno ob 2009-11-05 14:52 GMT]


Marcel, če imaš težave s plačilom iz tujine, ti priporočam odvetniški urad Bang + Regnarsen iz Hamburga. Meni so zelo pomagali pri izterjavi dolgovanega plačila s strani ene danske prevajalske agencije.
Lp,
Davor


 
Dubravka Hrastovec
Dubravka Hrastovec  Identity Verified
Croatia
Local time: 16:52
English to Croatian
+ ...
In memoriam
Izterjava Nov 15, 2009

Marcel Milic wrote:

Če ni iz SLO - potem si pa v isti gabuli kot jaz. Če boš kaj naštudiral, pa še meni povej, pls.

[urejeno ob 2009-11-05 14:52 GMT]


http://www.coface.si/CofacePortal/SI/si_SI/pages/home/storitve/upravljanje_terjatev

Marcel, s njima u RH imam odlična iskustva.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


neplačilo






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »