Pages in topic:   [1 2] >
Jauna mode, atbildot Kudoz - nekādu piemēru, ka tik ātrāk
Thread poster: Egils Turks
Egils Turks
Egils Turks  Identity Verified
Latvia
Local time: 12:27
English to Latvian
+ ...
Jul 9, 2012

Sveicināti, kolēģi!

Es jau labu laiku esmu šo jauno modi pamanījis, tikai nevēlējos par to runāt, jo pārāk daudzi ar to ir aizrāvušies. Taču šovakar atkal ar to saskāros, un tad nolēmu "uz karstām pēdām"...

Runa ir par atbilžu/ieteikumu sniegšanu, pilnīgi ignorējot Kudoz-a sadaļas: skaidrojums, piemēri, saites adrese. Es saprotu, ka tas saistīts ar vēlmi pagūt ātrāk par kolēģi, kas varbūt tai pat laikā raksta savu atbildes variantu.... See more
Sveicināti, kolēģi!

Es jau labu laiku esmu šo jauno modi pamanījis, tikai nevēlējos par to runāt, jo pārāk daudzi ar to ir aizrāvušies. Taču šovakar atkal ar to saskāros, un tad nolēmu "uz karstām pēdām"...

Runa ir par atbilžu/ieteikumu sniegšanu, pilnīgi ignorējot Kudoz-a sadaļas: skaidrojums, piemēri, saites adrese. Es saprotu, ka tas saistīts ar vēlmi pagūt ātrāk par kolēģi, kas varbūt tai pat laikā raksta savu atbildes variantu.

Piemēru meklēšana, protams, prasa laiku. Un ne reti gadās, ka tiek iesniegtas identiskas atbildes, bet ar piemēru/-iem papildinātā atbilde - vēlāk.
Un, ja vēl būtu tā, ka jautātājs, kas meklē kolēģu palīdzību, izvēlētos saturiski pilnāko atbildi, kas iesniegta tikai sekundes/minūtes vēlāk. Tak nē! Pats esmu vairākas reizes "uz savas ādas" pārliecinājies, ka tiek izvēlēta ātrākā, kaut arī bez piemēriem/skaidrojumiem, atbilde. Pie tam, reiz man pat viena "konkurente" pikti (šķiet) pajautāja - kāpēc es iesniedzot identisku atbildi, ja viņa, redz, esot jau to ātrāk atsūtījusi? Biju spiests skaidrot, ka viņa savu atbildi iesniegusi tikai dažas sekundes ātrāk un ka to es nevarēju redzēt, rakstot savējo, turklāt, mana aizkavēšanās bija saistīta ar piemēru meklēšanu, kuru viņas atbildē nebija.

Ir jau arī tā, ka dažreiz piemērus vienkārši nevar atrast, to nav. Taču tas ir diezgan reti.

Un, ja piemēri ir atrodami, tad rosinu jautātājus tomēr izvēlēties saturiskākās atbildes. Kaut vai tāpēc, ka tas ir taisnīgāk. Un arī, lai nestimulētu šo nevēlamo modi - ka tik ātrāk, ka tik kaut kā.
Collapse


 
Jana Teteris
Jana Teteris  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:27
Latvian to English
+ ...
100% piekrītu Jul 9, 2012

Egīl, es Jums pilnīgi piekrītu! Tamdēļ reti piedalos Kudoz jautājumu "sacīkstēs". Ja citiem ir tik svarīgi dzīties pēc punktiem sniedzot ātrās atbildes bez skaidrojumiem (kas bieži vien ir galīgi kļūdainas) j­ācer, ka ar laiku un lielāku dzīves pieredzi viņi sapratīs, ka šāda pašpārliecinātība nav vietā. ­Kudoz tika izveidots, lai tulkotāji varētu sniegt savstarpēju palīdzību. ­Žēl, ka tas tagad ir kļuvis par līdzekli, uz kura nevar vienmēr paļauties p... See more
Egīl, es Jums pilnīgi piekrītu! Tamdēļ reti piedalos Kudoz jautājumu "sacīkstēs". Ja citiem ir tik svarīgi dzīties pēc punktiem sniedzot ātrās atbildes bez skaidrojumiem (kas bieži vien ir galīgi kļūdainas) j­ācer, ka ar laiku un lielāku dzīves pieredzi viņi sapratīs, ka šāda pašpārliecinātība nav vietā. ­Kudoz tika izveidots, lai tulkotāji varētu sniegt savstarpēju palīdzību. ­Žēl, ka tas tagad ir kļuvis par līdzekli, uz kura nevar vienmēr paļauties pateicoties zināmu cilvēku neprofesionalitātei.

Starp citu, pirms kāds man te kārtējo reizi aizrāda manas gramatiskās kļūdas atļaušos atgādināt, ka tulkoju vienīgi UZ angļu valodu!
Collapse


 
Ines Burrell
Ines Burrell  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:27
Member (2004)
English to Latvian
+ ...
Tā nav jauna mode Jul 10, 2012

Es kādu laiku atbildēju arī uz Kudoz jautājumiem krievu mēlē un jau pirms deviņiem gadiem tās bija ātrumsacīkstes. Ja nemaldos gan, pievienojot vēlāk paskaidrojumus, atbildes nodošanas laiks attiecīgi mainās, bet ne visi to ņem vērā, iedalot punktus.

Ņemot vērā, ka man lielākā daļa Proz paziņojumu ienākas pastkastītē ar vairāku stundu nokavēšanos, es visai reti aplūkoju šos jautājumus, ja nu vienīgi pašai interesē, kā konkrētais termins jātul
... See more
Es kādu laiku atbildēju arī uz Kudoz jautājumiem krievu mēlē un jau pirms deviņiem gadiem tās bija ātrumsacīkstes. Ja nemaldos gan, pievienojot vēlāk paskaidrojumus, atbildes nodošanas laiks attiecīgi mainās, bet ne visi to ņem vērā, iedalot punktus.

Ņemot vērā, ka man lielākā daļa Proz paziņojumu ienākas pastkastītē ar vairāku stundu nokavēšanos, es visai reti aplūkoju šos jautājumus, ja nu vienīgi pašai interesē, kā konkrētais termins jātulko. Atbildēt laika nepietiek nekad, vilciens jau sen aizgājis.
Collapse


 
Egils Turks
Egils Turks  Identity Verified
Latvia
Local time: 12:27
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
Vai piemēri agrāk nebija obligāti? Jul 10, 2012

Burrell wrote:

Es kādu laiku atbildēju arī uz Kudoz jautājumiem krievu mēlē un jau pirms deviņiem gadiem tās bija ātrumsacīkstes.


Bet, vai agrāk Kudoz piemēru sadaļas aizpildīšana nebija obligāta? Ja piemēra nebija, tad Kudoz vienkārši neņēma atbildi pretī, ne?


 
Ines Burrell
Ines Burrell  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:27
Member (2004)
English to Latvian
+ ...
Tikai tehniski Jul 11, 2012

Daudzi paskaidrojumu ailē ierakstīja to pašu ierosināto terminu un lieta darīta.

 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member because it was not in line with site rule
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: Reply to a hidden post.
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member because it was not in line with site rule
Andris Dinaburgskis
Andris Dinaburgskis  Identity Verified
Latvia
Local time: 12:27
English to Latvian
+ ...
Piekrītu, bet nedomāju, ka tas ir ļoti būtiski Jul 11, 2012

Es mēģināšu paskatīties uz šo lietu no jautājuma uzdevēja pozīcijas.

Ja es šeit uzdodu jautājumu, parasti jau pats esmu diezgan ilgi meklējis vajadzīgo terminu.
Parasti es augstāk vērtēju atbildes ar paskaidrojumiem un piemēriem, bet galvenokārt tāpēc, ka tās šķiet arī precīzākās.

Jebkurā gadījumā kā jautājuma uzdevējs es esmu pateicīgs visiem atbildētājiem. Es arī nedomāju, ka punktiem ir tik īpaša nozīme, lai to dēļ st
... See more
Es mēģināšu paskatīties uz šo lietu no jautājuma uzdevēja pozīcijas.

Ja es šeit uzdodu jautājumu, parasti jau pats esmu diezgan ilgi meklējis vajadzīgo terminu.
Parasti es augstāk vērtēju atbildes ar paskaidrojumiem un piemēriem, bet galvenokārt tāpēc, ka tās šķiet arī precīzākās.

Jebkurā gadījumā kā jautājuma uzdevējs es esmu pateicīgs visiem atbildētājiem. Es arī nedomāju, ka punktiem ir tik īpaša nozīme, lai to dēļ steigtos ar atbildi. Pareiza un ar piemēriem pamatota atbilde radīs par tulkotāju daudz labāku priekšstatu nekā ātri uzrakstīts neprecīzs variants, neatkarīgi no tā, par kuru tiks piešķirti punkti.

Tomēr, ja kādam tobrīd nav laika vai vēlēšanās meklēt piemērus, bet viņš ir pārliecināts, ka zina atbilstošo terminu, tad labāk lai viņš man palīdz un uzraksta kaut tikai termina tulkojumu. Īpaši gadījumos, kad neviens cits neatbild. Kļūdainu termina tulkojumu, ja tāds būs, es pamanīšu.
Collapse


 
Egils Turks
Egils Turks  Identity Verified
Latvia
Local time: 12:27
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
Taisnīgums būtu visiem izdevīgs Jul 12, 2012

Paldies, Andri, par korekti izteikto viedokli.

Es Jums, protams, piekrītu - sevišķi attiecībā uz gadījumiem, kad neviens cits neatbild.

Punktiem tiešām nav tik liela nozīme. Mani šokēja netaisnīgums - kad gandarīta tiek paviršība nevis pamatīgums. Esmu pārliecināts - ja šādas dīvainības nenotiktu, krietni vairāk kolēģu atsauktos uz lūgumiem pēc palīdzības. Personīgi manu atsaucību šie gadījumi stipri atvēsināja, un esmu ievērojis, ka
... See more
Paldies, Andri, par korekti izteikto viedokli.

Es Jums, protams, piekrītu - sevišķi attiecībā uz gadījumiem, kad neviens cits neatbild.

Punktiem tiešām nav tik liela nozīme. Mani šokēja netaisnīgums - kad gandarīta tiek paviršība nevis pamatīgums. Esmu pārliecināts - ja šādas dīvainības nenotiktu, krietni vairāk kolēģu atsauktos uz lūgumiem pēc palīdzības. Personīgi manu atsaucību šie gadījumi stipri atvēsināja, un esmu ievērojis, ka daudzi ļoti labi profesionāļi ir pazuduši no KudoZ atbildētāju loka.
Collapse


 
vita z
vita z  Identity Verified
Latvia
Local time: 12:27
English to Latvian
Egilam Turkam Jul 12, 2012

Jūsu spriedelējumi ir vistīrākā demagoģija.

Kuri tad būtu tie daudzie gadījumi, kad ir gandarīta paviršība un uzvarējis netaisnīgums, jūsu šķietami perfektās atbildes vietā piešķirot punktus identiskai, bet visiem KudoZ priekšrakstiem neatbilstošai atbildei?

Varbūt varat sniegt kādus piecus piemērus?

Varu derēt, ka vairāk par vienu nebūs. Un, ja reiz jautātājs ir izvēlējies atbildi bez piemēriem, tas nozīmē, ka jūsu piem
... See more
Jūsu spriedelējumi ir vistīrākā demagoģija.

Kuri tad būtu tie daudzie gadījumi, kad ir gandarīta paviršība un uzvarējis netaisnīgums, jūsu šķietami perfektās atbildes vietā piešķirot punktus identiskai, bet visiem KudoZ priekšrakstiem neatbilstošai atbildei?

Varbūt varat sniegt kādus piecus piemērus?

Varu derēt, ka vairāk par vienu nebūs. Un, ja reiz jautātājs ir izvēlējies atbildi bez piemēriem, tas nozīmē, ka jūsu piemēriem nav nekādas nozīmes...






[Edited at 2012-07-12 20:50 GMT]

[Edited at 2012-07-13 12:00 GMT]
Collapse


 
Aigars Kalnins
Aigars Kalnins
Latvia
Local time: 12:27
English to Latvian
Parasti nav nevienas nenoderīgas atbildes Jul 13, 2012

Manuprāt, lietderīgas var būt visas atbildes; pilnīgi neatkarīgi no komentāru un piemēru īsuma, garuma, esamības, neesamības, utt. Es drīzāk vēlos pateikt lielu paldies visiem tiem cilvēkiem, kuri mūsdienās atrod laiku un iespējas palīdzēt kolēģiem, jeb vai vienkāršāk izsakoties, strādāt par baltu velti. Izvēlēties to, kura atbilde ir bijusi visnoderīgākā ir tikai jautājuma iesniedzēja kompetence, jo neviens cits nevar pārzināt visa tulkojamā teksta kontekstu,... See more
Manuprāt, lietderīgas var būt visas atbildes; pilnīgi neatkarīgi no komentāru un piemēru īsuma, garuma, esamības, neesamības, utt. Es drīzāk vēlos pateikt lielu paldies visiem tiem cilvēkiem, kuri mūsdienās atrod laiku un iespējas palīdzēt kolēģiem, jeb vai vienkāršāk izsakoties, strādāt par baltu velti. Izvēlēties to, kura atbilde ir bijusi visnoderīgākā ir tikai jautājuma iesniedzēja kompetence, jo neviens cits nevar pārzināt visa tulkojamā teksta kontekstu, klientu prasības, utt. Tāpat, atbildot uz jautājumiem pastāv izvēles iespējas, piemēram, vai nu iesniegt piemērus, vai to nedarīt - kādam var nepatikt, piemēram, informācijas ievietošana WikiWords un tikpat labi kādam tas var likties ļoti nepieciešami. Lai visiem labi veicas!Collapse


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 12:27
English to Latvian
+ ...
Tiešām tīri tehniski Jul 24, 2012

Egils Turks wrote:
Bet, vai agrāk Kudoz piemēru sadaļas aizpildīšana nebija obligāta? Ja piemēra nebija, tad Kudoz vienkārši neņēma atbildi pretī, ne?


Pietika arī ar to, ka paskaidrojuma ailē ielika vienu vienīgu punktu.


 
Inese Poga-Smith
Inese Poga-Smith  Identity Verified
Canada
Local time: 05:27
Latvian to English
+ ...
Kādas nu tur sacīkstes Aug 7, 2012

Es neuzskatu ierosinājumu sniegšanu par kaut kādām sacīkstēm.
Nezinu kādēļ, bet es vispār paziņojumus gan par darbiem, gan par KudoZ jautājumiem redzu tikai otrā dienā, kad parasti viss ir atbildēts.
Kad sanāk laika, pielieku saiti, ja nesanāk un jautājums ir ļoti elementārs, neko nepievienoju. Ja pavisam vienkārši jautājumi ir latviešu>angļu sadaļā, tad man visbiežāk nekas nemaz nav jāmeklē.

[Edited at 2012-08-14 19:39 GMT]


 
Andris Dinaburgskis
Andris Dinaburgskis  Identity Verified
Latvia
Local time: 12:27
English to Latvian
+ ...
Ļoti jauki Aug 7, 2012

Inese Poga-Smith wrote:

Skatos, latvieši vispār brīvdienās neiet, visi tik tulko un vēl KudoZ atbild. Ne vien atbild, bet arī kašķējas un strīdas. Ļoti latviski! Mēs, paldies Dievam, pusi Kanādas šogad apbraucām..



Tik traki jau nav. Es gan tikai pusi Latvijas apbraucu. Un vispār es tikai atpūšoties uz KudoZ jautājumiem atbildu


 
Pages in topic:   [1 2] >


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Jauna mode, atbildot Kudoz - nekādu piemēru, ka tik ātrāk






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »